İade Şartları


Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz. Hasar raporu tutulmayan hasarlı ürünlerin iadesi veya değişimi söz konusu değildir.

İade bilgi için lütfen iade@ufoteknoloji.com mail adresini kullanınız.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Modellere Göre İade Şartları;

UFO ATSFI-121, UFO ATSFI-122, UFO ATSFI-123, UFO ATSFI-124, ALF Buharlı ve ALF 4 Salınım modelleri için;

- İlgili modeller demonte olarak gelmektedir ve kurulumu yapıldıktan sonra satılabilirliği bozulduğu için iadesi kabul edilmez.

UFO ATWFI-01 DUVAR TİPİ modeli için;

- İlgili model demonte olarak gelmektedir. Kurulumu veya duvar montajı yapıldıktan sonra satılabilirliği bozulduğu için iadesi kabul edilemez.
- İlgili model için toplu alımlarda arıza vb bir durum olmadığı sürece iade kabul edilmemektedir.

UFO ATEAC-01 ve ALF Soğutucu Vantilatör modelleri için;

- İlgili modellerin su haznesine su doldurulduktan sonra satılabilirliği bozulduğu için iadesi kabul edilmez.

Honeywell Serinletici tüm modelleri için;

- İlgili modellerin su haznesine su doldurulduktan sonra satılabilirliği bozulduğu için iadesi kabul edilmez.

Hava Temizleyici tüm modelleri için;

- İlgili modellerin çalıştıktan sonra filtrelerinin geri dönüşümü olmadığından satılabilirliği bozulduğu için iadesi kabul edilmez.

UFO Ayak Isıtıcı;

- İlgili model oluşturabilecek sağlık sorunları nedeniyle arızalı olmadığı taktirde iadesi kabul edilmez.

Diğer tüm modeller için;

- Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki %15 kaybı tazminle yükümlüdür.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmediği için iade talebiniz kabul edilmeyerek ürününüz tarafınıza geri gönderilecektir.

Önemli Not:
- Soğutucu kategorisinde yer alan tüm ürünlerimiz Vantilatör işlevselliği ile çalışmaktadır, kesinlikle klima ile karışılaştırılabilecek teknik yapıya ve özelliğe sahip değildirler. Bu beklenti ile satın alınan ve kullanımdan sonra yeterli performans alınamadığı için açılan iade talepleri kabul edilemez.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..

Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.